Automobilių turbinų privalumai ir trūkumai

Tradiciniai vidaus degimo varikliai automobilių pramonėje dominavo dešimtmečius, tačiau transporto priemonės, kurių komplektacijoje yra turbinos, turi keletą svarių privalumų, kuriuos verta apsvarstyti. Aptarkime, kokią naudą suteikia automobilių turbinos ir kokie yra pagrindiniai jų pranašumai. 

Turbinų privalumai

 

turbinu remontas VilniusGeresnis degalų naudojimo efektyvumas

Vienas iš pagrindinių automobilių turbinų privalumų - didesnis degalų naudojimo efektyvumas. Turbinos veikia pagal principą, kai surenkama ir panaudojama atliekinė šiluma, taip maksimaliai padidinant iš degalų išgaunamą energiją. Dėl to, palyginti su įprastais varikliais, padidėja rida ir sumažėja degalų sąnaudos, todėl turbinos tampa patraukliu pasirinkimu ekologija ir mažesnėmis kuro sąnaudomis besirūpinantiems vairuotojams.

Naudinga pasidomėti:

·      Kodėl genda turbinos;

·      Turbinų remonto eiga;

·      Turbinu dalys;

Mažesnė tarša

Automobilių turbinos gali gerokai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Naudojant atliekinę šilumą ir optimizuojant degalų deginimą, jos išskiria mažiau kenksmingų teršalų, pavyzdžiui, anglies dioksido ir azoto oksidų. Dėl to turbinos yra ekologiškesnis pasirinkimas, prisidedantis prie švaresnio oro ir sveikesnės aplinkos.

Didelis galios ir svorio santykis

Turbinos pasižymi įspūdingu galios ir svorio santykiu. Dėl kompaktiško dydžio ir lengvos konstrukcijos jos gali generuoti didelę galią, palyginti su jų mase. Dėl šios savybės turbinos idealiai tinka didelio galingumo transporto priemonėms, nes leidžia pasiekti puikų pagreitį ir maksimalų greitį.

Automobilio turbinų trūkumai

turbinos geometrins valymas

Lėta reakcija į akceleratorių

Vienas iš pagrindinių automobilių turbinų trūkumų yra lėtesnė reakcija į akceleratoriaus paspaudimą, lyginant su įprastais varikliais. Turbinoms reikia laiko įsibėgėti ir pasiekti optimalų darbinį greitį. Nnuspaudus akceleratoriaus pedalą susidaro vadinamasis  “Turbo Lagas”. Tokia vangi reakcija gali trukdyti situacijose, kai reikia greitai įsibėgėti arba aplenkti kitą transporto priemonę. Visgi, verta paminėti, kad guolinio tipo turbinose šis trūkumas yra mažiau pastebimas. 

Papildomos išlaidos

Automobilių turbinų gamyba reikalauja papildomų investicijų. Dėl šios priežasties didėja transporto priemonės gamybos savikaina. Sudėtinga konstrukcija ir specialios medžiagos, kurių reikia turbinoms gaminti, lemia didesnes gamybos sąnaudas. Todėl pradinė automobilių su turbinomis pirkimo kaina dažnai būna gerokai didesnė, o tai riboja jų prieinamumą platesniam vartotojų ratui.

Techninės priežiūros sudėtingumas

Automobilių turbinoms keliami pakankamai sudėtingi techninės priežiūros reikalavimai. Dėl sudėtingos konstrukcijos ir tik turbinų sandarai būdingų komponentų reikia specialių žinių ir įrangos techninei priežiūrai bei turbinų remontui. Tai gali lemti didesnes techninės priežiūros išlaidas ir galimus sunkumus ieškant kvalifikuotų technikų, išmanančių turbinų remonto technologiją. Savarankiški turbinos remonto darbai yra neįmanoma, nes reikalingos ne tik specifinės žinios, bet ir nemenkų investicijų reikalaujanti įranga. Turbinu remontas yra atliekamas ilgametę patirtį turinčių Proturbo.lt specialistų, kurie naudoja profesionalią, specialiai turbinų remonto darbams pritaikytą įrangą. ProTurbo.lt turbinų remonto paslaugos yra atliekamos daugelyje miestų.

·      Vilnius;

·      Kaune;

·      Klaipeda;

Išvada

Automobilinės turbinos pasižymi keliais svarbiais privalumais, įskaitant didesnį degalų naudojimo efektyvumą, mažesnį išmetamųjų teršalų kiekį ir didelį galios ir svorio santykį. Lėtesnė reakcija į gazo paspaudimą, didesnė kaina ir sudėtingi techninės priežiūros darbai – pagrindiniai, transporto priemonių, kurių komplektacijoje yra viena ar kelios turbinos, trūkumai. Visgi, jeigu turbina bus prižiūrima tinkamai, o jos remonto darbai bus patikėti tikriems profesionalams, ji tikrai suteiks daugiau naudos, nei rūpesčių.